Hakan Solaker 58.Antalya Altın Portakalı Fena Eleştirdi

11 Ekim 2021 Pazartesi  10:12

İŞTE HAKAN SOLAKER'İN  BÜYÜK SES GETİRECEK YENİ KÖŞE YAZISI

ANTALYA”DA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ VARMIŞ HABERİ OLAN VAR MI?
5 Ekim Salı yolum birkaç iş görüşmesi için Antalya’ya düştü
. Meğer film festivali varmış.
Anlayacağınız şekilde yazayım
Geleneksel 58. Antalya Altın Portakal film festivali. 35 yıldır magazin gazeteciliğini
yürütüyorum. 20 den fazla Antalya film festivallerini takip ettim. Biz magazin gazetecileri için çok önemli bir uluslararası film festivalidir Antalya. Türkiye’de birçok şehirde iyi kötü film festivalleri yapılmakladır. Ama biz magazin gazetecileri için Antalya Altın Portakal Film festivali bir başka önemlidir.
İstanbul’dan en az 30 magazin gazetecisi bir hafta önce festivalde yerini alır ve en iyi
haberleri yapabilmek adına kıyasıya rekabete hazırdır.
İşte o zamanlara götüreyim sizi. Festival adına yakışır bir kortej ile başlar en önemlisi Antalya halkıyla bütünleşir.
Haftalar öncesi Antalya halkı festivalin olacağı zamanı, korteji ve finaller dışında
şehirlerine gelecek ünlüleri bilirler. Antalya Altın Portakal film festivali başta belediye olmak üzere tüm Antalya ile kucaklaşır.
İstanbul’dan gelen gazeteciler ise işte bu bütünleşmeyi film festivali gibi festivali gazetelerine, televizyonlarına yetiştirirler.
Kortej kortej gibi görkemli başlar final adına yakışır gibi final olarak görkemli biter.
Sonra ne mi olur? Anlatayım.
En az bir hafta, on gün işte orada olan ulusal magazin gazetecileri
yaptıkları yazılı ve görsel haberlerle Antalya Altın Portakal Film Festivalini gündemde tutarlar.
Yarışmaya katılan festival filmleri, yerli ver yabancı sanatçılar hepsi kalitenin üzerindedir ve Avrupa basını da oldukça ilgi gösterir.
Tüm bunları tecrübeli ve Antalya aşığı olan bir gazeteci olarak yazıyorum.
Üstelik yıllarca festivalleri takip etmiş ter dökmüş, emeğim olan bir festivali bugün yok
oluşunu, fark edilmemiş oluşunu üzülerek izlemekteyim.
2 Gün kaldığım Antalya’da şahit olduğum izlenim halkın şehirlerinde ki film festivalinden haberi olmaması olan küçük bir bölümün ise kaleye bile almaması beni çok üzdü.
Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek dersini ya iyi çalışmamış ya da bu 58. Yapılan film festivalini maksat yapılmış olsun kafasıyla yapmış.
Malesef Festivalle ilgi Festival için görevli Basın Bürosu iyi çalişamamış gündene ait basın bültenleri fotoğraf ve videolar servis edememiş.
Kimlerle bu festivali çalışmış, kimlerle organizasyon yapmış bilmem, tanımam ama festival anki Antalya’da değil de başka küçük bir şehirde yapılmış gibi sessiz sedasız başlamış sessiz sedasız bitmiş.Adana'daki Kebap festivali bile basında daha çok yer aldı ve hala konuşuluyor.
Sayın Muhittin Böcek
Antalya’ya yakışacak,adından bahsettirecek film festivali yapamayacaksanız, organize edemeyecekseniz yapmayın. Korteji  pandemi deyip iptal edip sonra kapalı salonlarda açılış ve kapanış yapmayın.
İnsanlar artık bu tip olaylara gülüyor. Güldürmeyin kendinizi.
Koskoca Antalya Altın Portakal Film Festivalinde konuşulan tek şey ödül alan oyuncular, filmler,m yapımcılar, senaristler, yönetmenler değil de Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın’ın ödülü nasıl verildiği, nasıl alındığı gerginlikler ve perde arkası.
Yani festival böylemi anılacaktı, böyle mi haberler olacaktı,
Antalya’nın beklediği bu tarz haberler mi? Tamer Karadağlı normal bir şekilde verdiği ödülü sırf  haberm olsun gerilim olun diyerek sahnede şov yapan bir Nihal Yalçın izledik. Üstelik yıllarını tiyatro, sinema,mdizi ve seslendirmeye vermiş duayen bir sanatçıyı sahnede küçük düşürmeye çalışmak son derece komik ve yanlış. Nihal Yalçın tribünlere oynamış ve bunu da magazin gündemine bizim kucağımıza düşürerek başarmış
. işte festival dediğin böyle olur. Emeği geçen herkese tebriklerimi yolluyorum. Ne
zaman bu güzel, tarihi ve önemli olan işlere ciddi bakan bir belediye başkanı ve doğru organizasyonlar yapanları ve en önemlisi doğru gazetecileri davet etmeyi öğrenecekler. İnşallah
59. Antalya Altın Portakal Film Festivali 58. Organizasyonu unutturur.
Gerçi akılda kalanlar belli Tamer Karadağlı ve Nihal Yalçın…
Anlayacağınız festivalin oskarlık sanatçısı Nihal Yalçın…Sayfa Adresi: http://www.magazinekibi.com/haber/Hakan-Solaker-58-Antalya-Altin-Portakali-Fena-Elestirdi/396139