Oscar 2017 Dahil Tarihin En Büyük 9 Ödül Töreni Fiyaskosu

1 Mart 2017 Çarşamba  10:33

2015 yılında güzellik kraliçesi yanlış ilan edildi!

2015 yılında güzellik kraliçesi yanlış ilan edildi!

2015 yılında güzellik kraliçesi yanlış ilan edildi!Dünyanın en kısa hükmü güzellik kraliçesi Miss Kolombiya, Ariadna Gutierrez'inki olabilir. 2015 Miss Universe yarışması sunucusu Steve Harvey, kazananın ismini yanlış anons etti. İlk önce Miss Universe olarak taç giyen Gutierrez, daha sonra gerçek kazananın Miss Filipinler Pia Alonzo Wurtzbach olduğu açıklanınca tacından vazgeçmek zorunda kalmıştı.2016 yılında zarflar karıştı, en iyi şarkı ödülü yanlış gruba verildi!

2016 yılında zarflar karıştı, en iyi şarkı ödülü yanlış gruba verildi!

2016 Mobo ödülleri'nde en iyi şarkı ödülü R&B grubu WSTRN'e verildi. Ancak sunuculardan birinin zarfların karıştığını söylemesiyle gerçek kazananın MC Abra Cadabra olduğu anlaşıldı. WSTRN ise anlaşılması bir saat süren hata nedeniyle bu süre boyunca ödülün kendilerine ait olduğunu zannetti.

2009 MTV müzik ödüllerinde Kanye West'in ödül isyanı!

2009 MTV müzik ödüllerinde Kanye Westin ödül isyanı!

ABD'li şarkıcı Taylor Swift, 2009 MTV Video Müzik Ödülleri'nde You Belong With Me şarkısının videosu için en iyi kadın video ödülünü kazandı. Ancak, konuklardan Kanye West, bu kararı kabul etmedi. Swift daha teşekkür konuşmasını yapmaya başlayamadan, West mikrofonu genç şarkıcının elinden alarak Beyonce'nin ödülün gerçek kazananı olması gerektiğini söyledi. Swift ise ağzı açık kalakalmıştı.

2010'da Avusturalya'nın Yeni Top Modeli yarışmasında bir karışıklık yaşandı.

2010da Avusturalyanın Yeni Top Modeli yarışmasında bir karışıklık yaşandı.

Ünlü medya işadamı Rupert Murdoch'un gelininin sunduğu yarışmada Kelsey Martinovic adlı modelin yanlışlıkla yarışmanın kazananı olduğu açıklandı. Martinovic daha konuşmasının yarısındayken, oylamada birbirine oldukça yaklaşan modellerin arasından, ödülü aslında 18 yaşındaki yarışmacı Amanda Ware'in kazandığı düzeltmesi yapıldı.

2015'deki Xfactor yarışmasında yanlış zamanda anons skandalı!

2015deki Xfactor yarışmasında yanlış zamanda anons skandalı!

X Factor yetenek yarışmasının sunucusu Olly Murs belki yanlış kazananı açıklamadı ama o da kaybedeni yanlış zamanda açıkladı. Murs, 2015'te X Factor yarışmacısı Monica Michael'ın jüriden 3 olumsuz oy aldığını düşünerek Michael'ın yarışmadan ayrılacağını açıkladı. Ancak Michael yalnızca 2 olumsuz oy almış ve son karar seyirciye kalmıştı. Halk oylaması sonucunda yine de kaybeden Michael oldu, ancak herkes bunun önceden ayarlandığını düşündü.

MTV Müzik ödüllerinde Michael Jackson ödül aldığını sandı üstüne üstlük teşekkürler yağdırdı!

MTV Müzik ödüllerinde Michael Jackson ödül aldığını sandı üstüne üstlük teşekkürler yağdırdı!

2002 MTV Video Müzik Ödülleri doğum günüyle aynı güne gelen Pop Kralı Michael Jackson''ı, Britney Spears doğum günü pastasını kesmek için sahneye çağırdı. Ancak sanatçıya duyduğu hayranlığını belirtmek isterken Jackson''ın "milenyumun sanatçısı" olduğunu söyleyince Jackson ödül kazandığını sandı."İndiana''da yaşayan küçük bir çocukken biri bana bir müzisyen olarak ''milenyumun sanatçısı'' seçileceğimi söyleseydi inanmazdım" dedi, Tanrı''ya, annesine, Diana Ross''a ve sihirbaz David Blaine''e teşekkür etti.

Katy Perry ve Rihanna'nın ödülleri karıştı!

Katy Perry ve Rihannanın ödülleri karıştı!

Cannes'daki 2009 NRJ Müzik Ödülleri'nde Katy Perry yanlışlıkla 'en iyi uluslararası şarkı' ödülünü kabul etti. Ama ödül aslında Rihanna'ya verilecekti. Perry albümü One of the Boys ile 'en iyi uluslararası albüm' ödülünü kazanınca yanlış anlaşılmanın yarattığı utanç biraz olsun hafifledi.

Brit ödüllerinde ünlü DJ ödül kazandığını sanıp sahneye fırladı!

Brit ödüllerinde ünlü DJ ödül kazandığını sanıp sahneye fırladı!

2000 yılındaki Brit Ödülleri'nde DJ Brandon Block bir şey kazandığını zannederek sahneye çıktı. Ama aslında gitarist Ronnie Wood ve American Beauty filminin oyuncusu Thora Birch, en iyi film müziği ödülünü Notting Hill filmine vermek üzereydi. Block daha sonra oldukça sarhoş olduğunu ve arkadaşlarının kendisini ödül kazandığına inandırdığını söyledi. Güvenlik Block'u sahneden uzaklaştırdı, Wood ise içkisini kafası karışan sarhoş DJ'in üstüne döktü.

2017 Oscar'da en iyi film ödülü yanlış anons edildi sahnede ortalık karıştı!

2017 Oscarda en iyi film ödülü yanlış anons edildi sahnede ortalık karıştı!

Faye Dunaway, zarfta yazan ismi telaffuz etti ve La La Land'in en iyi film seçildiğini ilan etti. Film ekibi büyük sevinç yaşadı. Hatta sahneye çıkıp ödüllerini aldılar ve zafer konuşması yapmaya başladılar. Ancak kısa bir süre sonra sahneye gelen bir görevli bir şeylerin ters gittiğinin işareti gibiydi. Zarflar karışmıştı ve gerçek kazanan Moonlight'dı. La La Land ekibi büyük bir şok yaşayarak sahneyi terk ederken ellerinden alınan heykelcikler Moonlight ekibine verildi.
 

 Sayfa Adresi: http://www.magazinekibi.com/haber/Oscar-2017-Dahil-Tarihin-En-Buyuk-9-Odul-Toreni-Fiyaskosu/394386