Koray Çapanoğlu Yeni Albümü İle Sevenleriyle Buluştu

25 Temmuz 2014 Cuma  18:49

Bu saatte uyuyamayanlar, maskesi buzdan olanlar, aşkla savaşanlar, gölge sevdalar ve şıpsevdi yürekler… Hayatın içinden, ta kendisinden, hatta biraz sizden biraz bizden, aşkın ve terk edemeyenlerin yüreğine şahit yepyeni bir albüm...  
    
Tek şarkılık Single'lar yerine, yeniden albüm yapmayı tercih eden Koray Çapanoğlu, yeni albümünü kendi kurduğu yapım firması İda Production’dan çıkararak, aynı zamanda albümünün de yapımcılığını üstlendi.

 İlk albümü ''Çok da Umrumda''nın ardından yeni albümü ''2'' yayınlandığı andan itibaren pozitif tepkiler alan Koray Çapanoğlu, 1998 yılında ''Onno Tunç Beste Yarışması''nda birincilik kazandığı ''Şıpsevdi Yüreğim'' adlı şarkısını da yeni albümüne ekledi. Bu şarkının manevi anlamda kendisi için dönüm noktası olduğunu belirten Koray Çapanoğlu'nun ''2'' albümündeki bir çok beste de kendisine ait.

Çalışmaları 11 ayda tamamlanan albümde Ali Tolga Demirtaş, Uzay Cengiz Ayna, Altuğ Bilsev, Emrah Karaca ile çalışan Koray Çapanoglu, aynı zamanda albümdeki tüm düzenlemelere de genç müzisyen Taylan Ayaz'la birlikte imza attı.

  ''2'' albümünün ilk klip şarkısı konusunda henüz karar vermediğini belirten sanatçı, gelecek olan tepkilere göre en kısa zamanda sırasıyla bir çok şarkısına klip çekecek.

İlk olarak 2 hafta önce dünyanın en büyük dijital müzik platformu olan iTunes Store’da
görücüye çıkan ‘‘Koray Çapanoglu 2’’, ön sipariş albüm listesinde yüzlerce albümü geride bırakarak ön siparişte en çok talep gören 6 albümden biri olmayı başararak, global iTunes Store ana sayfasında yer almayı başardı. Ulusal ve yerel bir çok radyoda çalınmaya başlayan albüm, bu hafta yerli ve yabancı tüm dijital platformlardaki yerini aldı.Sayfa Adresi: http://www.magazinekibi.com/haber/Koray-Capanoglu-Yeni-Albumu-Ile-Sevenleriyle-Bulustu/390902